فروش چوب سه لا

فروش چوب سه لا

ایجاد وبلاگ رایگان

قيمت تخته قالب بندي دست دوم

كاربردهاي چوب مربعي براي قالب بندي يا ساخت و ساز (پلي وود)

همانطور كه نام اين تخته سه لا مشخص است كاربرد اصلي آن در زمينه هاي ساختماني مانند قالب بندي ساختماني، تيرهاي چوبي مانند تيرهاي چوبي H20 مي باشد. كاربرد اين نوع تخته چندلا فقط به زمين هاي ساختماني محدود نمي شود و براي ساخت جعبه هاي چوبي، سطل زباله، پالت و حتي مبلمان استفاده مي شود.
اپليكيشن بازي داخلي

تخته چندلاي داخلي كاربرد وسيع تري نسبت به شكل دهي تخته چندلا دارد و تاثير اين نوع تخته سه لا را تقريباً در تمام قسمت هاي داخلي خانه اي كه از چوب ساخته شده مي توان ديد. در، ديوار، سقف، پله، مبلمان، كابينت و ... تنها بخشي از كاربردهاي تخته سه لا داخلي است.

تعداد لايه هاي بازي

3 لايه تخته سه لا يكي از رايج ترين انواع تخته سه لا است. اين نوع داراي سه لايه روكش است و به اندازه كافي لايه بندي شده است كه محكم و بادوام باشد، اما براي زيبايي بيشتر مي توانيد از روكش هاي تزئيني نيز استفاده كنيد و اين انتخاب مناسبي براي استفاده در فضاي داخلي است.
5 لايه تخته سه لا داراي 5 لايه روكش است. اين يكي ديگر از انواع تخته چندلا است كه از تخته سه لا استحكام بيشتري دارد و در محيط هاي بيروني استفاده مي شود، اما استحكام و دوام آن كمتر از تخته چندلاي بيش از پنج لايه است.
بيش از 5 لايه اين نوع تخته سه لا به عنوان يك تخته چند منظوره شناخته مي شود و عمدتاً براي اهداف بيروني و سقف استفاده مي شود. اين تخته مي تواند چندين پوشش داشته باشد، معمولاً هفت يا بيشتر، و مي تواند بادها و طوفان هاي بسيار شديد را تحمل كند.

انواع چوب براي 

بازيچوب مخروطي

اين يك نوع تخته سه لا است كه سازندگان با استفاده از چوب هاي نرم مانند كاج و سرو توليد مي كنند. اگرچه از نام اين درخت نشان مي‌دهد كه اين درختان به اندازه ساير درختان قوي نيستند، اما ممكن است تعجب كنيد كه كارگران ساختماني معمولاً از اين نوع تخته براي پوشش بيروني، سقف و كف استفاده مي‌كنند.


چوب سخت اين نوع تخته سه لا معمولاً بين سه تا هفت لايه است و از چوب درختاني مانند توس، افرا، بلوط و گردو استفاده مي كنند كه بسيار محكم و سخت هستند. توليد كنندگان لايه هاي چوب را با زاويه مناسب به هم مي چسبانند تا تخته اي بسيار قوي ايجاد كنند.
اين نوع چوب براي اقلامي مانند مبلمان، بسته بندي، تجهيزات ورزشي، آلات موسيقي و ساير پروژه هاي پيچيده كه نياز به چوب محكم دارند، بهترين انتخاب است.


هواپيما اين نوع درخت بازي بادوام ترين نوع درخت بازي است كه مي توانيد پيدا كنيد. از چوب هاي قوي مانند چوب ماهون و توس ساخته شده است تا چوب فوق العاده محكمي ايجاد كند كه در برابر حرارت و رطوبت بالا مقاومت كند. اين نوع تخته در پروژه هايي كه نياز به چوب محكم صنعتي دارند مانند هواپيما استفاده مي شود.

خارجي

اين تخته سه لا داراي چسب مقاوم در برابر آب و هوا است كه هر روكش را در كنار هم نگه مي دارد. اين نوع تخته سه لا در خارج از منزل استفاده مي شود و به گونه اي ساخته مي شود كه بتواند سال ها در برابر عوامل محيطي مانند باد و باران مقاوم بماند.


اين تخته ها معمولا چندين روكش دارند كه به هم چسبيده اند و به چند لايه طبقه بندي مي شوند. بسته به منطقه اي كه در آن زندگي مي كنيد، مي توانيد انواع مختلفي از چوب را براي اين نوع تخته سه لا انتخاب كنيد. برخي از مكان‌هايي كه فصل‌هاي غيرمنتظره را تجربه مي‌كنند ممكن است چوب بلوط مناسبي پيدا كنند كه مي‌تواند در برابر رطوبت و كپك مقاومت كند.


الوارنوع ديگري از تخته چندلا از 3 لايه تشكيل شده و داراي دو لايه بيروني و يك هسته داخلي است. دو لايه بيروني از روكش هاي چوبي نازك اما سخت و هسته داخلي از نوارهاي چوبي جامد ساخته شده است. هسته داخلي به نگه داشتن پيچ كمك مي كند و آن را براي پروژه هايي كه نياز به محكم نگه داشتن پيچ دارند، انتخاب خوبي است.

دريا

ممكن است فكر كنيد كه تخته چندلاي چوب دريايي كه به عنوان علف دريايي نيز شناخته مي شود، ضد آب است، اما اينطور نيست. در عوض سازندگان اين چوب با استفاده از لايه بندي مشابه چوب هاي ديگر، اين تخته سه لا را با چسب هاي مخصوص، ضد آب مي كنند. از اين نوع درخت بازي در زمين هاي دريايي مانند قايق و كشتي استفاده مي شود.
با تخته سه لا پوشيده شده استاين گونه اي است كه از ساختاري مشابه ورق هاي معمولي با روكش هاي چسبانده شده به هم استفاده مي كند. تفاوت آن در اين است كه براي زيباتر جلوه دادن آن از ورق هاي روكش شده زيباتر استفاده مي كند. از اين روكش ها نه تنها براي زيبايي استفاده مي شود، بلكه تخته ها علاوه بر زيبايي، ماندگاري بي نظيري پيدا مي كنند و حتي از چسبيدن آب و ذرات ديگر بر روي آن ها جلوگيري مي كنند. اين پوشش همچنين به محافظت از چوب در برابر ساير خراش ها و ساييدگي هايي كه ممكن است در حين حمل و نقل و ساخت و ساز رخ دهد كمك مي كند.

ادامهـ مطلبـ
تخته سه لا، پلي وود، پلاي وود،